Free Style․ Հայաստանի նորաձևության առաջատարը թողարկում է իր պարտատոմսերը
Պարտատոմսերի այս թողարկումը հնարավորություն կտա ընկերությանը՝ իր զարգացման տեսլականին համահունչ, իրականացնել ավելի դինամիկ և ագրեսիվ զարգացման քաղաքականություն՝ ընդլայնվելով ինչպես հորիզոնական ուղղությամբ՝ ներգրավելով նոր գործընկերներ, այնպես էլ ուղղահայաց ուղղությամբ՝ խորացնելով և զարգացնելով արդեն հայտնի բրենդների հետ ռազմավարական համագործակցությունները։
Ընկերությունն ունի՝
3 շուկա (Հայաստան, Վրաստան, Ուզբեկստան)
200+ աշխատակից
14+ բրենդ
6+ օնլայն գնումների հարթակ
30+ մանրածախ խանութ
Free Style-ը, հիմնադրվելով 2019 թվականին, կարճ ժամանակահատվածում դարձել է տարածաշրջանի նորաձևության առաջատար մանրածախ առևտրի ընկերություններից մեկը, ձևավորելով համաշխարհային ճանաչում ունեցող բրենդների ազդեցիկ պորտֆել։ Ընկերությունը ներկայացնում է այնպիսի համաշխարհային բրենդեր, ինչպիսիք են՝ Levi’s, Puma, New Balance, Boggi Milano, Lee Wrangler, Jack & Jones, Cole Haan, ինչպես նաև Bestseller Group-ի ամբողջ բրենդային շարքը և մի շարք այլ միջազգային անվանումներ։
Գործելով Հայաստանում, Վրաստանում և Ուզբեկստանում՝ Free Style-ը համադրում է միջազգային նորաձևության փորձը տեղական շուկաների խորքային գիտելիքի հետ՝ ստեղծելով բարձրակարգ և ժամանակակից սպասարկման փորձառություն նորաձևության ոլորտում։ Ընկերության գործունեությունը ընդգրկում է լայն ոլորտային ուղղություններ՝ տղամարդկանց շքեղ հագուստից մինչև սպորտային նորարարական լուծումներ և կանանց ժամանակակից նորաձևություն՝ ուղղված դինամիկ և արագ զարգացող լսարանին։
Նորարարությունը Free Style-ի ռազմավարության առանցքային բաղադրիչն է։ Ընկերությունը ակտիվորեն մասնակցում է ԱՊՀ տարածաշրջանում մանրածախ առևտրի օֆլայն և օնլայն ձևաչափերի զարգացմանը՝ ձևավորելով ամուր հարթակ ռազմավարական համագործակցությունների, կայուն կառավարման և երկարաժամկետ աճի համար։

This bond issuance will enable the Company, in line with its development vision, to pursue a more dynamic and growth-oriented expansion strategy—both horizontally, by engaging new partners, and vertically, by deepening and expanding strategic collaborations with its established global brands.
The Company operates across:
• 3 markets (Armenia, Georgia, Uzbekistan)
• 200+ employees
• 14+ brands
• 6+ online shopping platforms
• 30+ retail stores
Founded in 2019, Free Style has rapidly become one of the region’s leading fashion retail companies, building a strong portfolio of globally recognized brands. The Company represents international brands such as Levi’s, Puma, New Balance, Boggi Milano, Lee Wrangler, Jack & Jones, Cole Haan, as well as the entire brand portfolio of the Bestseller Group, along with several other international names.
Operating in Armenia, Georgia, and Uzbekistan, Free Style combines international fashion expertise with deep knowledge of local markets, delivering a premium and contemporary retail experience in the fashion industry. The Company’s activities span a wide range of segments—from luxury menswear to innovative sportswear solutions and modern women’s fashion, catering to a dynamic and fast-growing audience.
Innovation is a core pillar of Free Style’s strategy. The Company actively contributes to the development of both offline and online retail formats across the CIS region, establishing a strong platform for strategic partnerships, sustainable management, and long-term growth.
For details on the bond issuance terms, please refer here.
To view the bond prospectus registered with the Central Bank of the Republic of Armenia, please follow the link below.