Համաձայն արդեն ձևավորված ավանդույթի` Կուբ Ինվեսթը այս տարի ևս նշեց գարնանային տոները յուրահատուկ միջոցառմամբ և անակնկալներով:
Այս անգամ ամեն ինչ սկսվեց բեմից։
«Առաքել» ներկայացում
Երեկոյի մեկնարկը տրվեց Հրանտ Թոխատյանի և Սամվել Թոփալյանի մասնակցությամբ «Առաքել» ներկայացմամբ, որը առաջին իսկ րոպեներից հանդիսատեսին տեղափոխեց այլ իրականություն՝ դուրս բերելով նրանց առօրյա շտապողականությունից։ Ներկայացումը պատմում էր այն մասին, որ կյանքի ամենաբարդ իրավիճակներում միշտ հայտնվում է մեկը, ով մեզ վերադարձնում է ճիշտ ճանապարհին՝ դառնալով ուղղություն, հենարան և հույս։
Այս գաղափարով էլ ձևավորվեց մեր երեկոն՝ մարդկանց միավորելու, ջերմություն փոխանցելու, իրական և արժեքավոր կապեր ստեղծելու շուրջ։
Մենք կրկին մեկ հարկի տակ հավաքեցինք բանկային ոլորտի աշխատակիցներին և մեր գործընկերներին՝ ստեղծելով միջավայր, որտեղ հնարավոր էր ազատ շփվել, կիսվել մտքերով և պարզապես վայելել պահը։ Թեթև հյուրասիրությունն ու ընտրված խմիչքը լրացնում էին երեկոյի մթնոլորտը՝ դարձնելով այն ավելի անկաշկանդ ու հաճելի։ Երաժշտական տրամադրությունն ապահովում էր DJ-ը` live set-ով, պահը դարձնելով կենդանի ու հիշվող։
Երեկոյի ընթացքում հնչեցին նաև ջերմ խոսքեր՝ «Կուբ Ինվեսթ»-ի գլխավոր տնօրեն Միքայել Մարգարյանի և ադմինիստրատիվ տնօրեն Կարինե Քոչարյանի կողմից, ովքեր էլ ավելի ընդգծեցին երեկոյի գաղափարը՝ մարդկանց միավորող արժեքների շուրջ։
Եվ, իհարկե, երեկոն չէր կարող անցնել առանց անակնկալի։
Սոցիալական նախաձեռնություն
Հյուրերին սպասվում էր յուրահատուկ նվերներ՝ պատրաստված «Սաղմոս Կերամիկա» սոցիալական ձեռնարկատիրության երեխաների կողմից։ Դրանք պարզապես նվերներ չէին։ Դրանք կրում էին ձեռքի աշխատանք, հոգատարություն և պատմություն։ Յուրաքանչյուր նվեր իր մեջ ուներ մի փոքրիկ երազանք` ստեղծված այն երեխաների կողմից, ովքեր իրենց աշխատանքով փոխանցել էին անկեղծություն ու ջերմություն։
Նախաձեռնության մասին պատրաստած փոքրիկ ֆիլմը կարող եք դիտել ստորև.
Այս ամենը ևս մեկ անգամ ապացուցեց, որ ամենակարևոր ներդրումը մարդն է, կապը և ուշադրությունը միմյանց հանդեպ։
Կհանդիպենք մյուս տարի:
Մեդիան՝ մեր մասին
2025 թվականի նոյեմբերի 11-ին Cube Invest ներդրումային ընկերությունը հանդես եկավ Dalan Technopark-ի պարտատոմսերի թողարկման պաշտոնական տեղաբաշխողի դերում՝ իրականացնելով հերթական գործարքը Հայաստանի կապիտալի շուկայում։

В соответствии с уже сложившейся традицией, компания Cube Invest и в этом году отметила весенние праздники, организовав уникальное мероприятие с приятными сюрпризами.
На этот раз всё началось со сцены.
«Аракел»
Вечер открылся спектаклем «Аракел» с участием Гранта Тохатяна и Самвела Топаляна. С первых минут он перенес зрителей в другую реальность, отвлекая от повседневной суеты. Постановка рассказывала о том, что в самых сложных ситуациях в жизни всегда находится человек, который возвращает нас на правильный путь, становясь ориентиром, опорой и надеждой.
Именно эта идея легла в основу нашего вечера — объединять людей, передавать тепло и создавать искренние, ценные связи.
Мы вновь собрали под одной крышей представителей банковской сферы и наших партнеров, создав атмосферу, в которой можно было свободно общаться, делиться мыслями и просто наслаждаться моментом. Легкие угощения и тщательно подобранные напитки дополняли обстановку, делая ее более непринужденной и приятной. Музыкальное настроение обеспечивал DJ с live-сетом, делая вечер живым и запоминающимся.
В течение вечера прозвучали тёплые слова от генерального директора «Куб Инвест» Микаела Маргаряна и административного директора Карине Кочарян, которые еще раз подчеркнули главную идею мероприятия — объединение людей вокруг общих ценностей. И, конечно, вечер не обошелся без сюрприза.
Социальная инициатива
Гостей ждали уникальные подарки, созданные детьми из социального предприятия «Сагмос Керамика». Это были не просто подарки — в них были вложены ручной труд, забота и история. Каждый из них нёс в себе маленькую мечту, созданную детьми, которые передали через свои работы искренность и тепло.