Համաձայն արդեն ձևավորված ավանդույթի` Կուբ Ինվեսթը այս տարի ևս նշեց գարնանային տոները յուրահատուկ միջոցառմամբ և անակնկալներով:
Այս անգամ ամեն ինչ սկսվեց բեմից։
«Առաքել» ներկայացում
Երեկոյի մեկնարկը տրվեց Հրանտ Թոխատյանի և Սամվել Թոփալյանի մասնակցությամբ «Առաքել» ներկայացմամբ, որը առաջին իսկ րոպեներից հանդիսատեսին տեղափոխեց այլ իրականություն՝ դուրս բերելով նրանց առօրյա շտապողականությունից։ Ներկայացումը պատմում էր այն մասին, որ կյանքի ամենաբարդ իրավիճակներում միշտ հայտնվում է մեկը, ով մեզ վերադարձնում է ճիշտ ճանապարհին՝ դառնալով ուղղություն, հենարան և հույս։
Այս գաղափարով էլ ձևավորվեց մեր երեկոն՝ մարդկանց միավորելու, ջերմություն փոխանցելու, իրական և արժեքավոր կապեր ստեղծելու շուրջ։
Մենք կրկին մեկ հարկի տակ հավաքեցինք բանկային ոլորտի աշխատակիցներին և մեր գործընկերներին՝ ստեղծելով միջավայր, որտեղ հնարավոր էր ազատ շփվել, կիսվել մտքերով և պարզապես վայելել պահը։ Թեթև հյուրասիրությունն ու ընտրված խմիչքը լրացնում էին երեկոյի մթնոլորտը՝ դարձնելով այն ավելի անկաշկանդ ու հաճելի։ Երաժշտական տրամադրությունն ապահովում էր DJ-ը` live set-ով, պահը դարձնելով կենդանի ու հիշվող։
Երեկոյի ընթացքում հնչեցին նաև ջերմ խոսքեր՝ «Կուբ Ինվեսթ»-ի գլխավոր տնօրեն Միքայել Մարգարյանի և ադմինիստրատիվ տնօրեն Կարինե Քոչարյանի կողմից, ովքեր էլ ավելի ընդգծեցին երեկոյի գաղափարը՝ մարդկանց միավորող արժեքների շուրջ։
Եվ, իհարկե, երեկոն չէր կարող անցնել առանց անակնկալի։
Սոցիալական նախաձեռնություն
Հյուրերին սպասվում էր յուրահատուկ նվերներ՝ պատրաստված «Սաղմոս Կերամիկա» սոցիալական ձեռնարկատիրության երեխաների կողմից։ Դրանք պարզապես նվերներ չէին։ Դրանք կրում էին ձեռքի աշխատանք, հոգատարություն և պատմություն։ Յուրաքանչյուր նվեր իր մեջ ուներ մի փոքրիկ երազանք` ստեղծված այն երեխաների կողմից, ովքեր իրենց աշխատանքով փոխանցել էին անկեղծություն ու ջերմություն։
Նախաձեռնության մասին պատրաստած փոքրիկ ֆիլմը կարող եք դիտել ստորև.
Այս ամենը ևս մեկ անգամ ապացուցեց, որ ամենակարևոր ներդրումը մարդն է, կապը և ուշադրությունը միմյանց հանդեպ։
Կհանդիպենք մյուս տարի:
Մեդիան՝ մեր մասին
2025 թվականի նոյեմբերի 11-ին Cube Invest ներդրումային ընկերությունը հանդես եկավ Dalan Technopark-ի պարտատոմսերի թողարկման պաշտոնական տեղաբաշխողի դերում՝ իրականացնելով հերթական գործարքը Հայաստանի կապիտալի շուկայում։

In line with its established tradition, Cube Invest once again celebrated the spring holidays this year with a distinctive event filled with surprises.
This time, everything began on stage.
“Arakel”
The evening began with the play “Arakel”, featuring Hrant Tokhatyan and Samvel Topalyan. From the very first minutes, it transported the audience into another reality, pulling them away from the rush of everyday life. The performance conveyed the idea that in the most difficult moments of life, there is always someone who guides us back to the right path-becoming direction, support, and hope.
This very idea shaped our evening: bringing people together, sharing warmth, and creating genuine, meaningful connections.
Once again, we gathered banking professionals and our partners under one roof, creating an environment where people could freely communicate, exchange ideas, and simply enjoy the moment. Light refreshments and carefully selected drinks complemented the atmosphere, making it even more relaxed and enjoyable. The musical mood was set by a DJ with a live set, making the evening vibrant and memorable.
During the evening, warm speeches were delivered by Cube Invest’s CEO Mikayel Margaryan and Administrative Director Karine Kocharyan, further emphasizing the core idea of the event-unity around shared human values. And of course, the evening wouldn’t have been complete without a surprise.
Social initiative
Guests received unique gifts created by the children of the “Saghmos Ceramics” social enterprise. These were more than just gifts—they carried craftsmanship, care, and a story. Each piece held a small dream, shaped by children who infused their work with sincerity and warmth.
You can watch a short film about the initiative below:
All of this once again proved that the most valuable investment is people—the connection and care we share with one another.
See you next year.
Membership in AFME
We are proud to announce that this year Cube Invest has become a member of the Association for Financial Markets in Europe (AFME). AFME is the leading voice of Europe’s wholesale financial markets. It provides expert solutions on a wide range of issues related to capital markets and regulation, supporting the development of sustainable, competitive, and efficient markets.