Միջոցառումը, ինչպես գիտենք, համարվում է գլոբալ ներդրումային հարթակ, որը միավորում է տարբեր երկրների կառավարությունների, բիզնես աշխարհի և ֆինանսական հատվածի առաջնորդներին՝ նպատակ ունենալով խթանել ներդրումային հոսքերը և ձևավորել նոր գլոբալ համագործակցություններ։
Կոնգրեսի ընթացքում Միքայել Մարգարյանը մի շարք կարևոր հանդիպումներ է ունեցել, որոնցից առանձնահատուկ նշանակություն ունի Աբու Դաբիի ֆոնդային բորսայի (ADX) և Tabadul Hub-ի հետ անցկացված բանակցությունները։
Tabadul Hub-ը Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանում գործող առաջատար նախաձեռնություններից է, որն իր շուրջ է համախմբում տարածաշրջանի մի շարք ֆոնդային բորսաներ, այդ թվում՝ Օմանի, Բահրեյնի և Աբու Դաբիի բորսաները։ Այն նպաստում է տարածաշրջանային կապիտալ շուկաների ինտեգրմանը և ներդրողների համար բացում է լայն հնարավորություններ։
«Կուբ Ինվեսթ» ընկերության մասնակցությունը AIM Congress 2025-ին կարևոր քայլ էր միջազգային ներդրումային հարաբերությունների ամրապնդման և նոր գործընկերությունների ձևավորման ուղղությամբ։
Միջոցառման շրջանակում ունեցանք մի շարք ռազմավարական պայմանավորվածություններ, որոնց մանրամասներին կանդրադառնանք շուտով։
Բորսայի լավագույն համագործակցող անդամ
Հոկտեմբերի 30-ին Cube Invest-ը մեծ պատիվ ունեցավ մասնակցելու AMX Awards 2024-ին, որն անցկացվեց Հայաստանի Ֆոնդային Բորսայի և կենտրոնական դեպոզիտարիայի կողմից։ Այս միջոցառումը միավորեց Հայաստանի ֆինանսական ոլորտի առաջատարներին, որտեղ և Cube Invest-ն արժանացավ «Բորսայի լավագույն համագործակցող անդամ» մրցանակին, որը մեր թիմային աշխատանքի և որդեգրած սկզբունքներին հավատարիմ մնալու վառ ապացույցն է:

Как мы знаем, мероприятие считается глобальной инвестиционной платформой, объединяющей лидеров правительств, делового мира и финансового сектора из разных стран с целью стимулирования инвестиционных потоков и формирования новых глобальных партнерств.
В ходе конгресса Микаэл Маргарян провел ряд важных встреч, из которых особое значение имеют переговоры, проведенные с фондовой биржей Абу-Даби (ADX) и Tabadul Hub.
Tabadul Hub-одна из ведущих инициатив, действующих в регионе Ближнего Востока, которая объединяет ряд фондовых бирж в регионе, в том числе биржи Омана, Бахрейна и Абу-Даби. Это способствует интеграции региональных рынков капитала и открывает широкие возможности для инвесторов.
Участие компании "Куб Инвест" в Конгрессе AIM 2025 стало важным шагом на пути укрепления международных инвестиционных отношений и формирования новых партнерств.
В рамках мероприятия у нас был ряд стратегических договоренностей, детали которых мы рассмотрим в ближайшее время.
Cube Invest отметила весенние праздники уникальным мероприятием со спектаклем «Аракел», тёплой атмосферой и социальной инициативой, объединив партнёров вокруг общих ценностей.