Cube Invest-ը` լինելով առաջատար տեխնոլոգիաներին միտված ներդրումային կազմակերպություն, իր տեսլականին հավատարիմ, հանդես եկավ որպես Tech Week Vanadzor 2025-ի Wings գաղափարների մրցույթի գլխավոր հովանավոր՝ $5000 մրցանակային ֆոնդով։
Հուլիսի 4–6-ը Վանաձորը վերածվել էր Հայաստանի տեխնոլոգիական նորարարության «մայրաքաղաքի»։
Tech Week Vanadzor 2025-ը միավորել էր ստարտափներ, տեխնոլոգիական թիմեր, ոլորտային փորձագետներ և ներդրողներ՝ ստեղծելու, կիսվելու և խթանելու վաղվա լուծումներն այսօր:
Cube Invest-ը` լինելով առաջատար տեխնոլոգիաներին միտված ներդրումային կազմակերպություն, իր տեսլականին հավատարիմ, հանդես եկավ որպես Tech Week Vanadzor 2025-ի Wings գաղափարների մրցույթի գլխավոր հովանավոր՝ $5000 մրցանակային ֆոնդով։ Այս մրցույթը նորարարական տեխնոլոգիաների ստարտափերին հնարավորություն կտա իրական ներդրումային միջավայրում փորձարկել իրենց գաղափարը՝ հիփոթեզից վերածելով այն կոնկրետ նախագծի։
Ասել, որ ոգեւորված ենք արդյունքներից, նշանակում է գրեթե ոչինչ չասել։ Երեք օրվա տեխնոլոգիական էներգիան ու նորարարությունների գերհագեցած մթնոլորտը մեզ վստահություն են ներշնչում վաղվա օրվա նկատմամբ։
Մենք շարունակելու ենք աջակցել այն գաղափարներին, որոնք ձեւավորում են ապագայի իրականությունը։ Ապագան սկսվում է գաղափարից, իսկ այդ գաղափարի թռիչքը հնարավոր է դառնում համակարգված աջակցությամբ, վստահությամբ եւ հստակ տեսլականով։
Մենք նաեւ մեր խորին գնահատանքն ենք հայտնում Tech Week-ի կազմակերպչական թիմին՝ Հայաստանում տեխնոլոգիական մշակույթի զարգացման եւ նորարարական միջավայրի ձեւավորման համար կատարած բացառիկ աշխատանքի համար։

Cube Invest, инвестиционная организация-компания, ориентированная на передовые технологии и верная своему видению, выступила главным спонсором конкурса идей Wings на Tech Week Vanadzor 2025 с призовым фондом в 5000 долларов.
С 4 по 6 июля Ванадзор превратился в” столицу " технологических инноваций в Армении.
Техническая Неделя в Ванадзоре 2025 собрала стартапы, технологические команды, отраслевых экспертов и инвесторов, чтобы создавать, делиться и ускорять решения завтрашнего дня — сегодня. Как инвестиционная компания, ориентированная на будущее и приверженная инновациям, Cube Invest с гордостью выступала в качестве главного спонсора конкурса идей Wings на Неделе технологий в Ванадзоре в 2025 году, внеся призовой фонд в размере 5000 долларов США. Этот конкурс дает начинающим технологическим стартапам шанс протестировать свои идеи в контексте реальных инвестиций, превратив гипотезы в жизнеспособные проекты.
Сказать, что мы были вдохновлены результатами, было бы преуменьшением. Три дня концентрированной технологической энергии и новаторских инноваций вселяют в нас новую уверенность в будущем.
Мы по-прежнему привержены поддержке идей, которые формируют реальность tomorrow. Будущее начинается с идеи — и эта идея может быть реализована только с правильной экосистемой поддержки, доверия и видения.
Мы также выражаем нашу искреннюю признательность команде организаторов технической недели за их выдающуюся работу по продвижению армянской технической культуры и созданию среды, способствующей инновациям.